Lithuania

 

Ketvirtoji tarptautinis "Augalų Žavadienis“ 2017 skelbiamas Europos Augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva.

Šios veiklos tikslas – pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba žemės ūkiui, tvariai maisto pramonei, taip pat sodininkystei, miškininkystei, popieriaus, medienos, chemijos, energetikos ir farmacijos produkcijai. Augalų svarba aplinkos apsaugai taip pat bus pabrėžiama.

Visi kviečiami prisijungti prie šios iniciatyvos!

Kviečiame 2017 m. gegužės 18 d. organizuoti nuostabų renginį, kuriuo siekiama kuo geriau atskleisti augalų patrauklumą ir įtraukti visuomenę. Mūsų tikslas yra sumušti 2013 m. jūsų surengtų 1000 renginių rekordą. 2015 m. gegužės 18 d. bus pats Augalų Žavadienis, kurio metu turėtų įvykti daugiausia renginių. Tačiau jei tai nepatogu, renginiai gali būti organizuojami nuo gegužės 3 iki 31 d. Kreipkitės į nacionalinę koordinatorę Vidą Mildažienę: v.mildaziene@bs.vdu.lt arba EPSO koordinatorius (Europos šalių koordintorius) aptarti veiksmus ir gauti prieigą prie gairių, nurodančių, kaip parengti Augalų Žavadieniui. Renginio viešinimui bus galima naudotis koordinuojama vieningo apipavidalinimo Augalų Žavadienio medžiaga, kuri nemokamai prieinama šio tinklalapio “PR-toolbox”, taip pat “Main Menu” rasite informaciją apie esamą situacija ir įvykius.
Kviečiame prisijungti kuo daugiau dalyvių, pradedant nuo sodininkų, mokyklų ir baigiant visais, kurių įnašas į šią iniciatyvą galėtų būti naudingas. Daug augalų tyrimų institucijų, universitetų, mokyklų, botanikos sodų ir muziejų, kartu su ūkininkais ir žemdirbystės bendrovėmis per Augalų Žavadienį 2012, 2013, 2014 ir 2015 metais atvėrė duris – susipažinkite su renginio sėkmės istorijomis (“Success Story”) įvairiose šalyse, spūstelėję “Countries”. Žiniasklaida kviečiama prisijungti prie mokslininkų, ūkininkų, politikų ir pramonininkų – aptarti su jais ir pateikti visuomenei informaciją apie naujausius augalų tyrimų pasiekimus ir atradimus, atskleisti plačias galimybes, kurias gali pasiūlyti mokslas apie augalus.
Augalų Žavadienio programą sudaro daug renginių viešose erdvėse – teatruose, kavinėse, miestų aikštėse ir parkuose. Tai gali būti parodos, bandymai ir interaktyvūs eksperimentai, atvirų durų dienos, vaidinimai, meno konkursai, mokslinės diskusijos ir įvairiausios kitos renginių formos. Jų tikslas yra skatinti visuomenę susimąstyti apie augalus.

Augalai yra įspūdingi. Nuo vienos mažos sėklos, pasodintos į dirvą, prasideda didžiulė žaliosios gyvybės įvairovė - nuo mažos žolelės iki didžiulio medžio, nuo dekoratyvinių gėlių iki svarbių žemdirbystei kultūrų, būtinų visiems gyvūnams ir žmonijai išgyventi mūsų planetoje. Augalų biologai priskaičiuoja iš viso apie 250 000 augalų rūšių. Suderinta renginio veikla tikimasi pasodinti daug virtualių ir nuolat dygstančių sėklų Europos ir pasaulio visuomenės kolektyvinėje sąmonėje, kurios nuolat primintų apie kritinę augalų mokslo reikšmę visuomenės ir aplinkos kraštovaizdžiui - dabar ir ateityje.

Šios institucijos įgyvendins Augalų Žavadienio 2017 programą. Jeigu Jūs taip pat pageidaujate prisijungti, prašome susisiekti su nacionaliniu kordinatoriumi Giedrė Paužaitė: g.pauzaite@bs.vdu.lt

-Download Lithuanian language

-Augalu zavadienio spalvinimo knygele